Elektronik Kilit

services

Elektronik kilitler, geleneksel mekanik kilitlere göre pek çok avantaj sağlamaktadır.  En temel olarak, fiziksel anahtar taşıma gereksinimini ortadan kaldırması, anahtarın çalınma, kopyalanma gibi risklerini ortadan kaldırma gibi faydaları sayılabilir.

Letta’nın bir çok farklı uygulamada kullanılabilecek elektronik kilitleri mevcuttur.  Özellikle bankacılık uygulamalarında, ATM’lerde , para kasalarında, banka şubelerinde TCR kasalarında, ATM kabin kapısı, sistem odası kapıları, kabinet kapılarında kullanılabilmektedir. 

ManageLOCK ürün ailesi, ManageLOCK sunucusu üzerinden yönetilmektedir: Geleneksel elektronik kilitlerden farklı olarak, her kilit açılış işleminde, merkezi sunucu tarafından üretilen tek kullanımlık bir kod (OTC - One-Time-Code) ile çalışmaktadır.

Elektronik kilitlerin faydaları aşağıdaki ana başlıklar altında sayılabilir:

İzlenebilirlik - Güvenlik

Anahtarın kopyalanma ve çalınma riskini ortadan kaldırır, doğru kişiye doğru yetkilendirme yapar. Giriş çıkışlar izlenebilir ve raporlanabilir.  Kilitlerde herhangi kurulum, ayar işlemi yapmadan, sunucuda bir kullanıcının tanımlanması ya da yetkinin silinmesi tüm kilitlerde anında geçerli olur. 

Verimlilik

ManageLOCK, uygun maliyeti, kolay yönetimi, zamandan tasarruf, operasyonda verimlilik sağlaması  artıları ile verimlilik sağlar. Kullanıcı yönetimi, bankalar ve kurumsal organizasyonlarda, ERP ve insan kaynakları sistemleri ile entegre edilerek yüksek verimlilik ve güvenlik sağlanmış olur. 

Dijitalleşme

Sanayi 4.0 stratejisi, IoT yaklaşımı ile tasarlanmış çözümler,  uyum, sahadan veri toplama kolaylığı, AI uygulamalarına geçiş için altyapı, veriyi anlamlandırma imkanları sağlar.  ManageLOCK elektronik kilit  sistemi, CIT personelleri gibi banka personeli dışındaki kurumların kullanıcılarının da sisteme entegre olabildiği bir altyapı sağlar.

Kolay Kullanım

Fiziksel anahtar taşınmaması, cep telefonunda mobil uygulama ile açılabilme özellikleri ile hem kolay kullanım, hem de yüksek güvenlik sağlar.